Ostatnie zmiany: 11.02.2018 19:59
(524 dni i 3 godziny temu)

Konferencja Episkopatu Polski Archidiecezja Krakowska Caritas Archidiecezji Krakowskiej Centrum Jana Pawła II OPOKA - Labolatorium wiary i kultury Mateusz - chrześcijański serwis www Wiara - Portal Gościa Niedzielnego KATOLIK - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących Polonia Christiana Katolicki Magazyn Internetowy Tygodnik Katolicki Niedziela Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny Przewodnik Katolicki Nasz Dziennik
Poprawny XHTML 1.1 Poprawny CSS! Spam Poison Community Nie lubimy spamu! Spam nie lubi nas!

Ks. Proboszcz mgr Andrzej Pieróg

Urodzony w roku 1956 w Suchej Beskidzkiej. Wyświęcony na kapłana w roku 1982 w Katedrze Wawelskiej. Od 1992 roku Proboszcz naszej Parafii.

Ksiądz Proboszcz, duchowy Ojciec Parafii, nieprzerwanie od siedemnastu lat pełni funkcję Proboszcza Parafii Rżąka. Koordynuje i przewodniczy parafialnym duszpasterstwem i życiem liturgicznym Wspólnoty. Od początku osiedlowej szkoły był w niej katechetą. W Roku Jubileuszowym 2000 rozpoczął budowę plebanii i nowej świątyni. Budowa kościoła wciąż trwa.

Życzliwych ofiarodawców prosimy o pomoc
Nr konta budowy : 93 7999 9995 0650 6733 7303 0001

Ks. Wikariusz mgr Andrzej Kłeczek

Urodzony w 1966 roku w Krzeszowicach pod Krakowem. Na kapłana wyświęcony w roku 1997 w Katedrze Wawelskiej.

W Parafii pełni szereg różnorakich funkcji, prowadzi grupę ministrantów, urzęduje w kancelarii parafialnej, prowadzi spotkania kręgu rodzin Domowego Kościoła, uczy w naszym Gimnazjum nr 33 znajdującym się na osiedlu Rżąka.

Osoby duchowne pochodzące z parafii

Ojciec Marcin Klamka

Urodzony w roku 1980 w Krakowie. Wyświęcony na kapłana w roku 2006.

Ojciec zakonny zgromadzenia Redemptorystów. Obecnie pracuje na terenie parafii Św. Józefa w Toruniu. Duszpasterz młodzieży odpowiedzialny za przygotowanie do bierzmowania oraz katechezę przedmałżeńską kl. I i II szkół średnich, opiekun "Bielanek", katecheza w LO VIII i ZSPS w Toruniu.