Duszpasterze

Ostatnie zmiany: 11.02.2018 19:59
(404 dni i 16 godzin temu)

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rżące (1992-2012)

Zapraszamy do nabywania książki o histori naszej parafii i osiedla. Książka stanowi cegiełkę, a środki uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na dokończenie budowy kościoła.
Zpraszamy do zapoznania się ze "Słowem wstępnym"

Konferencja Episkopatu Polski Archidiecezja Krakowska Caritas Archidiecezji Krakowskiej Centrum Jana Pawła II OPOKA - Labolatorium wiary i kultury Mateusz - chrześcijański serwis www Wiara - Portal Gościa Niedzielnego KATOLIK - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących Fronda Polonia Christiana Katolicki Magazyn Internetowy Tygodnik Katolicki Niedziela Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny Przewodnik Katolicki Nasz Dziennik
Poprawny XHTML 1.1 Poprawny CSS! Monitor.us - Free website, server and network monitoring tool Spam Poison Community Nie lubimy spamu! Spam nie lubi nas!

Masz pytania, uwagi?
Napisz do .

Ks. Proboszcz mgr Andrzej Pieróg

Urodzony w roku 1956 w Suchej Beskidzkiej. Wyświęcony na kapłana w roku 1982 w Katedrze Wawelskiej. Od 1992 roku Proboszcz naszej Parafii.

Ksiądz Proboszcz, duchowy Ojciec Parafii, nieprzerwanie od siedemnastu lat pełni funkcję Proboszcza Parafii Rżąka. Koordynuje i przewodniczy parafialnym duszpasterstwem i życiem liturgicznym Wspólnoty. Od początku osiedlowej szkoły był w niej katechetą. W Roku Jubileuszowym 2000 rozpoczął budowę plebanii i nowej świątyni. Budowa kościoła wciąż trwa.

Życzliwych ofiarodawców prosimy o pomoc
Nr konta budowy : 93 7999 9995 0650 6733 7303 0001

Ks. Wikariusz mgr Andrzej Kłeczek

Urodzony w 1966 roku w Krzeszowicach pod Krakowem. Na kapłana wyświęcony w roku 1997 w Katedrze Wawelskiej.

W Parafii pełni szereg różnorakich funkcji, prowadzi grupę ministrantów, urzęduje w kancelarii parafialnej, prowadzi spotkania kręgu rodzin Domowego Kościoła, uczy w naszym Gimnazjum nr 33 znajdującym się na osiedlu Rżąka.

Osoby duchowne pochodzące z parafii

Ojciec Marcin Klamka

Urodzony w roku 1980 w Krakowie. Wyświęcony na kapłana w roku 2006.

Ojciec zakonny zgromadzenia Redemptorystów. Obecnie pracuje na terenie parafii Św. Józefa w Toruniu. Duszpasterz młodzieży odpowiedzialny za przygotowanie do bierzmowania oraz katechezę przedmałżeńską kl. I i II szkół średnich, opiekun "Bielanek", katecheza w LO VIII i ZSPS w Toruniu.