Artykuły

Ostatnie zmiany: 11.02.2018 20:33
(1154 dni i 23 godziny temu)

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rżące (1992-2012)

Zapraszamy do nabywania książki o histori naszej parafii i osiedla. Książka stanowi cegiełkę, a środki uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na dokończenie budowy kościoła.
Zpraszamy do zapoznania się ze "Słowem wstępnym"

Konferencja Episkopatu Polski Archidiecezja Krakowska Caritas Archidiecezji Krakowskiej Centrum Jana Pawła II OPOKA - Labolatorium wiary i kultury Mateusz - chrześcijański serwis www Wiara - Portal Gościa Niedzielnego KATOLIK - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących Polonia Christiana Katolicki Magazyn Internetowy Tygodnik Katolicki Niedziela Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny Przewodnik Katolicki Nasz Dziennik
Poprawny XHTML 1.1 Poprawny CSS! Spam Poison Community Nie lubimy spamu! Spam nie lubi nas!

Masz pytania, uwagi?
Napisz do .

Przez Różaniec możemy zmieniać bieg historii

Z ks. Krzysztofem Czaplą SAC, dyrektorem Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem, rozmawia Małgorzata Bochenek

Rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Z czego wypływa wielkość tej modlitwy?

- Bardzo poruszyły mnie słowa siostry Łucji, która była świadkiem fatimskich objawień. Zapytana, dlaczego akurat Różaniec, odpowiedziała, że Bóg zapragnął udzielić wielu łask przez Niepokalane Serce Maryi wszystkim, którzy modlą się na różańcu, bo ta modlitwa jest najbardziej przystępna dla małych i wielkich, mędrców i nieuczonych, dla tych, którzy z dobrej woli pragną zmieniać świat. Przez Różaniec Bóg udziela zdrojów łask dla świata, Kościoła, każdego człowieka.
Ojciec Święty Benedykt XVI, jeszcze jako kardynał Ratzinger, w komentarzu do III części tajemnicy fatimskiej napisał bardzo znaczące słowa, iż spodobało się Bogu ratować dusze przed piekłem poprzez kult Niepokalanego Serca Maryi. Zatem Fatima uświadamia i przypomina, że przez Różaniec możemy ratować świat, dusze biednych grzeszników, siebie samych, a nawet zmieniać bieg historii. Matka Boża w Fatimie prosiła: odmawiajcie Różaniec.

Październik w sposób szczególny przypomina nam o tym, że modlitwę różańcową należy odmawiać codziennie...

- Fatimskie objawienia kończą się w październiku. Wszystko, co powiedziała Maryja, Bóg potwierdził znakiem tańczącego słońca. W Polsce fatimskie orędzie zostało złączone z 13. dniem miesiąca od maja do października. Jednak tak naprawdę istotą Fatimy jest Niepokalane Serce, a do Niepokalanego Serca Maryi pukamy przez Różaniec i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Październik jest zatem szczególnym miesiącem, w którym trzeba o tym przypominać.
Większość objawień maryjnych wskazuje na Różaniec, jednak objawienie w Fatimie w sposób szczególny. Zapomnieliśmy o jednym ważnym słowie w orędziu fatimskim. Maryja prosi właśnie o codzienny Różaniec. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata, by wojna się skończyła, aby wyprosić dla siebie potrzebne łaski na drodze do zbawienia. Codziennie odmawiajcie Różaniec, bo to jest modlitwa, którą może każdy odmawiać niezależnie od wieku, wiedzy, talentów, okoliczności, stanu majątkowego.

Wśród intencji, które polecamy Bogu w modlitwie różańcowej, jest też ta bardzo ważna, jedna z głównych, mianowicie w intencji Ojczyzny...

- Jan Paweł II mówił: Ojczyzna to twoja matka. Miłość mamie okazuje się również przez pragnienie jej dobra. Nie możemy ludzką mocą zmienić biegu historii, złych zachowań polityków, tego, co dzieje się w naturze, ale możemy to wyprosić poprzez modlitwę różańcową. Bóg upodobał sobie szczególnie tę modlitwę, przez którą za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi możemy zmieniać bieg dziejów. To wielokrotnie podkreślał w swoim nauczaniu Ojciec Święty Jan Paweł II. Zatem naszym obowiązkiem jest modlitwa za Ojczyznę, naszą matkę.

Dziękuję za rozmowę.

www.naszdziennik.pl